Początek pracy nad serwisem olandia.pl nie zapowiadał się tak dramatycznie jak się potem okazało. Klient miał już wykonany motyw z którego korzystał budując stronę-wizytówkę w celach prezentacji oferty. Nigdy jednak nie nadeszła długo oczekiwana wersja obsługująca wiele języków, co zaowocowało najpierw zgłoszeniem się po wycenę, a potem już wspólną pracą nad tym samym motywem, ale obsługującym wiele języków.
Wstępnie spróbowałem po prostu uruchomić stronę z wtyczką WPML, którą wybrałem po krótkim teście wtyczek do tworzenia wielojęzykowych serwisów, tak żeby można było wprowadzać informacje w różnych językach i ten kawałek pracy poszedł szybciutko. Wgranie wtyczki, uruchomienie i konfiguracja. Szafa gra! Ale nie do końca działało tak jak powinno. Głęboka analiza motywu, poprzedzająca jeszcze głębszą ujawniła, że początkowy optymizm umierał z minuty na minutę.
Skończyło się napisaniem motywu od nowa z wykorzystaniem gotowych już grafik i arkuszy stylów, co oczywiście przyspieszyło prace nad serwisem.
Wiedząc o tym, że skórka powstaje do wersji wielojęzykowej, została ona mocno zintegrowana z wtyczką WPML, zgodnie z zaleceniami na stronie producenta wtyczki, co okazało się doskonałym rozwiązaniem, bo pobieranie odpowiedników odpowiednich obiektów stało się wręcz banalne. Polecałem już tę wtyczkę? Pewnie już zaczyna to być nudne.
W serwisie użyto również:
generowania sitemap.xml
all in seo
statystyk googla
galerii nextgenadresolandia.plw siecipaździernik 2010oprogramowaniewodrpresscelpoprawienie i optymalizacja serwisu, wytworzenie motywu zintegrowanego z WPML, tak by bez kłopotów tworzyć wersje językowezakres pracwytworzenia szablonu do wordpress, integracja z WPMLtechnologiephp, xhtml, gettext
Biorąc pod uwagę wyszczególnione tutaj w portfolio prace związane z wordpress, opisywana wdrożenie było znacząco różne. Natomiast to co zostało zrobione pierwotnie, przez wykonawców, których łaskawie pominę, zasługuje na całkowicie oddzielny wpis, który się niedługo pojawi.
Comments